Vzpomínka na  akci Mercedes Benz Klubu ČR  v roce 2009

Léto právě dosáhlo svého vrcholu, byl poslední srpnový víkend a v této době se spousta fandů třícípé hvězdy chystala na akci ,,Mercedesem na Mácháč ´´,kterou pořádal  Mercedes Benz Klub ČR pro všechny své členy a příznivce z celé České republiky i ze zahraničí. Počasí nám přálo a nic nebránilo tomu ,abychom společně prožili jeden krásný letní víkend. Prostředí Máchova jezera a jeho okolí přímo vyzývá k výletům a k příjemně prožitým chvílím se svými přáteli.
Konečně pátek,slunce nad hlavou, mnoho silných  koní pod kapotou a jelo se ! Naším cílem byl hotel Bezděz ve Starých Splavech,kde všechny účastníky očekával realizační tým setkání a personál hotelu s pomocnou rukou při ubytování. Po vyřízení všech formalit se ti, kdo zatím dorazili pohodlně usadili na terase před hotelem a se sklenkou něčeho studeného sledovali další přijíždějící s jejich miláčky na čtyřech kolech. A bylo se na co dívat ! Pestrá přehlídka gentlemanů mezi auty všem probíhala před očima,čistí a nablýskaní , všech možných typů,barev a stáří se řadily jako na přehlídce po hotelovém parkovišti a právem budily pozornost kolemjdoucích .Slunce nám pomalu dávalo znamení,že jde nabírat síly na druhý den a my šli s ním,abychom se do sobotního rána probudili svěží a připravení. Čekala nás rallye a spousta více či méně záludných úkolů.
Konečně sobotní ráno ! Byli jsme po snídani a chystali se na start. Počasí se trochu zakabonilo,ale to nevadilo,posádky prováděly poslední úpravy a postupně se řadily se svými vozy na start,plní vzrušení a očekávání.Tu správnou startovní náladu ještě více umocnilo pravidelné cvakání digitálních startovních hodin,které na tuto akci zajistil   člen MBK , pan Bedřich Danda z majetku ÚAMK. Itineráře byly rozdány,odmávnuto a start ! Díky slepé mapě a vlastním schopnostem jsme projížděli různými kouty okolí Starých splavů.Nejelo se na čas a tak jsme si mezi jednotlivými kontrolami užívali krajiny,letní atmosféru nasávali plnými doušky a po té jsme se opět sjeli u hotelu Bezděz a společně poobědvali. Po odpoledním odpočinku jsme šli procházkou od hotelu po písečné pláži k přístavišti, kde na nás čekala vyhlídková loď , na které se podávalo odpolední  občerstvení. Opět vysvitlo slunce a před námi se otevřelo Máchovo jezero v celé své kráse a hradem Bezděz v čele. Téměř hodinu s námi loď brázdila v mírném tempu jezerem, abychom si mohli prohlédnout všechny přírodní scenérie, které toto rekreační místo nabízí. Moře to není,ale i tak to stálo za to !  Poslední pozdrav kapitánovi a vraceli jsme se zpět na hotel,kde nás po dobré večeři čekal společenský večer s programem a hudbou. Večer zahájil prezident  MB klubu,Dr. Větvička,zhodnotil sobotní etapu a přivítal vzácného hosta –  dlouholetého  prezidenta MB klubu – dnes již 89.ti letého pana Antonína Holoubka .Poté přišla na řadu soutěž v poznávání masek různých typů automobilů MB a ve finále večera zahrála hudba všem přítomným k tanci a dobré zábavě.
Nedělní ráno nás opět přivítalo slunečními paprsky a modrým nebem. Před hotelem všichni napjatě čekali na vyhlášení výsledků rallye a na předávání cen. Mikrofonu se ujal pan prezident Větvička a ceny putovaly do rukou vítězů. Setkání na ,,Mácháči ´´ právě dospělo do své poslední etapy. Nasedli jsme do aut , čekala nás spanilá jízda na hrad Houska,spojená s jeho prohlídkou. Slunce opět ukázalo svojí sílu, vzduch se tetelil teplem a my se loučili s hotelem Bezděz a krajem Karla Hynka Máchy jsme ujížděli vstříc hradu Houska. A i tentokrát budily naše vozy pozornost, lidé se otáčeli,mávali.  Nádvoří hradu Houska bohužel není tak veliké, aby pojmulo všechna auta  účastníků skvělé akce a tak někteří naši kolegové museli nechat své stroje na parkovišti pod hradem  a  vyšlápli  si na hrad  pěšky. My šťastnější jsme zatím zaparkovali za všeobecného zájmu přítomných turistů. Naši pěší kolegové ve zdraví dorazili , otevřela se hradní brána a my vstoupili do historických zdí hradu Houska. Moc velký v pravdě není,ale díky zasvěcenému výkladu paní průvodkyně jsme se dozvěděli mnoho zajímavého. A je tu finále. Poslední ahoj, ještě společné foto a nasedli jsme do aut a pomalu se rozjeli plní dojmů a zážitků do svých domovů.
Byl to krásný víkend a patří za něj dík organizátorům této akce i personálu hotelu Bezděz, kde nám poskytli skvělý servis. Takže ještě jednou  díky a za rok nashledanou !

B.D.