Katalog náhradních dílů Mercedes-Benz online (EPC)

Členové Mercedes-Benz klubu Česká Republika mají nově možnost ZDARMA nahlížet do Internetové verze aplikace EPC NET, která zobrazuje elektronický katalog náhradních dílů na poválečné vozy s třícípou hvězdou ve znaku a to včetně jejich původnosti pro Váš vůz podle VIN! Tato výhoda přepočtená na peníze představuje uštřených 17 Euro ročně.

S pomocí internetového katalogu EPC NET a další webové stránky, na které najdete ceny včetně odhadované slevy pro člena klubu pak máte kdykoliv k dispozici informaci potřebnou pro rozhodování o renovaci Vašeho vozu.

Co na EPC NET najdete?

• náhradní díly na automobily Mercedes-Benz od roku 1946
  • data karty vozů od modelového roku 1978
  • asi 600,000 náhradních dílů
  • asi 25 milliónů data karet vozů
  • asi 13,000 různých variant modelů
  • více než 21,000 položek výbavy na přání
  • více než 140,000 variant výbavy na přání

Co ke spuštění aplikace EPC potřebujete?

• platnou členskou kartu (číslo CCRxxxxx)
  • fungující heslo pro přístup na ClubLounge (Ti kteří se již registrovali do fóra už vědí jak na to)
  • počítač s běžným operačním systémem Windows
  • jeden z následujících prohlížeču: - IE7, IE8 nebo Firefox 3.x
  • Java Runtime Environment

Jak aplikaci spustit:

1. otevřte si v prohlížeči sekci ClubLounge na oficiálních stránkách všech MB klubů na http://clublounge.mercedes-benz-clubs.com/
  2. Přihlašte se svým mezinárodním ClubID, které najdete na zadní straně Vaší členské kartičky v levém spodním rohu. Pro MBK ČR začína písmeny CCR a pokračuje Vašim identifikačním číslem. Napište celé ClubID včetně písmen. Jako heslo použijte svoje příjmení psáno malými písmeny bez diakritiky. Pokud neuspějete, vyzkoušejte přijmení s diakritikou. Pokud je přesto heslo odmítáno, použijte náš kontaktní formulář.
  3. Po přihlášení se objeví šedý formulář s několika záložkami na jeho horním okraji. Automaticky se otevře na první záložce a zobrazí kontaktní údaje. Využijte příležitosti k jejich kontrole a upřesnění. Rozhodně nezapomeňte napsat Váš aktuální mail!. Dále si všiměte záložky Foren-Profil, kde si můžete nastavit heslo do fóra. Poslední záložka je pak EPC net, na kterou když kliknete, otevře se Vám stránka s tlačítkem pro spuštění aplikace.
  4. Pokud jste během nahrávání aplikace vyzváni k odsouhlasení nějakých údajů, potvrzujte vše.
  5. Pokud bude při otevírání aplikace zobrazena výzva k uložení, nebo otevření souboru s JNLP na konci, musíte si nejprve stáhnout a nainstalovat JAVA RUNTIME ENVIRONMENT, které stáhnete tady. Nezapomeňte po instalaci zavřít a znovu spustit prohlížeč.
  6. Hodně zábavy

Aplikaci EPC NET Vám přinesl společným úsilím Mercedes-Benz S-Klasse Club e.V., GSP a Mercedes-Benz Classic. Děkujeme!