Podmínky ke klubové testaci veteránské ZRZ (zvláštní registrační značka)

1. Vozidlo musí být vyrobeno do r.v. 1987 ( platí pro rok 2017 )
  2. Při klubové testaci bude kontrolováno dle vyhlášky 355/2006 Sb.
  3. Vozidlo musí být v původním stavu v jakém opustilo výrobní závod ( W116 280SE automatic = 116 024… specifikaci dle VIN musí odpovídat karosérie, motor i převodovka, a další výbava )
  4. Vozidlo nesmí trpět korozí a musí být ve velmi dobrém optickém stavu
  5. Fólie na sklech, továrně nedodávané doplňky a jiné amatérské úpravy nejsou povoleny
  6. Interiér nesmí být poškozen ( potrhané čalounění apod. )
  7. Výměna karosérie za stejnou je povolena , pokud je výměna provedena do roku 1982, vozidlo musí být původní
  8. Vlastník vozidla je povinen doložit orig. dostupné doklady k vozidlu
  9. U typů vyráběných od roku 1978 ( R/C107, W123, W126 ) je nutné předložit datakartu vozidla od výrobce vozidla
  10. 6 sad foto 6x9 ( zleva zepředu, zprava zezadu )
  11. Po úspěšné klubové testaci bude vozidlo přistaveno ke krajské testaci. Od 1.7.2006. dle zákona 56/2001 Sb., bude vlastník žádá o ZRZ na obecním úřadě se sídlem v kraji kde je vystaven na základě potvrzené klubové a krajské testace, Průkaz HV
  12. Vyplněnou žádost o provedení testování historického vozidla (modrou tužkou)
  13. Všechny testace platí vždy do 31.5. následujícího roku a vlastník HV je povinen absolvovat každoročně klubovou i krajskou testaci na prodloužení platnosti a tech. způsobilosti  k provozu na pozemních komunikacích.

Příspěvky za každou registraci: člen MBK 300 Kč, nečlen MBK 2000  Kč.

Pozn. při převodu je třeba prozatím počítat s placením poplatku za ekologickou likvidaci.

Příklad fotografií

Další instrukce k fotografiím:

- formát foto musí být 6 x 9 cm

- pozadí musí být kontrastrní k barvě karoserie a nesmí splývat s vozem

- před vozem nebo na voze se nesmí nacházet žádné předměty ani osoby aby byla viděl celá karoserie.