Podmínky ke klubové testaci veteránské ZRZ (zvláštní registrační značka)

1. Vozidlo musí být vyrobeno do r.v. 1988 ( platí pro rok 2018 )
  2. Při klubové testaci bude kontrolováno dle vyhlášky 355/2006 Sb.ve znění předpisů
  3. Vozidlo musí být v původním stavu v jakém opustilo výrobní závod ( W116 280SE automatic = 116 024… specifikaci dle VIN musí odpovídat karosérie, motor i převodovka, a další výbava )
  4. Vozidlo nesmí trpět korozí a musí být ve velmi dobrém optickém stavu
  5. Fólie na sklech, továrně nedodávané doplňky a jiné amatérské úpravy nejsou povoleny
  6. Interiér nesmí být poškozen ( potrhané čalounění apod. )
  7. Výměna karosérie za stejnou je povolena , pokud je výměna provedena do roku 1988 a úředně povolena
  8. Vlastník vozidla je povinen doložit orig. dostupné doklady k vozidlu
  9. U typů vyráběných od roku 1978 ( R/C107, W123, W126 ) je nutné předložit datakartu vozidla od výrobce vozidla
  10. 6 sad foto 6x9 ( 6x zleva zepředu, 6y zprava zezadu )
  11. Po úspěšné klubové testaci bude vozidlo přistaveno ke krajské testaci u předsedy KTK příslušného kraje. Od 1.7.2006. dle zákona 56/2001 Sb., bude vlastník žádá o ZRZ na obecním úřadě se sídlem v příslušném kraji bydliště vlastníka na základě potvrzené klubové a krajské testace je mu vydán, Průkaz HV a tabulky ZRZ
  12. Vyplněnou žádost o provedení testování historického vozidla (modrou tužkou)
  13. Všechny testace platí vždy 2 roky od poslední Krajské testace a vlastník HV je povinen absolvovat každé 2 roky klubovou aj krajskou testaci na prodloužení platnosti a tech. způsobilosti  k provozu na pozemních komunikacích.

Příspěvky za každou Žádost o testování: člen MBK 300,- Kč, nečlen MBK 2000,- Kč.

1.     Pozn. při prodeji HV  musí nový majitel si nechat udělat novou testaci, a původní vlastník musí vozidlo  předtím vyřadit z registru HV na obecním úřadě se sídlem v příslušném kraji dle bydliště původního vlastníka .

2.     V případě prodeje a převodu HV , které je v registru sil.vozidel ( na tzv „bílých“ značkách ) musí nový vlastník udělat pro odpuštění eko poplatku klubovou testaci a tu předložit na obecním úřadě v sídle kraje, kde mu je vystaven doklad o HV, který potom uplatní při registraci tohoto vozidla do registru siln.vozidel. V případě takové terstace se vyžadují jen 3 sady výše zmíněných fotografií a vystavují se 3 žádosti . 1 žádost pro registr vozidel,1 žádost do archivu klubu a 1 žádost zůstává vlastníku HV.

3.     Podmínkou pro úspěšné klubové otestování HV  v registru silničních vozidel, je platná STK !

Příklad fotografií

Další instrukce k fotografiím:

- formát foto musí být 6 x 9 cm

- pozadí musí být kontrastrní k barvě karoserie a nesmí splývat s vozem

- před vozem nebo na voze se nesmí nacházet žádné předměty ani osoby aby byla viděl celá karoserie.