Grand Veteran

Datum: 28.04.2018 00:00:00 do 23:59
Detaily:
Popis akce
Pořadatelem akce je FKHV ČR, pověřeným organizátorem je Grand Veteran, z.s.
Termín: sobota 28. 4. 2018
Místo: Psychiatrická nemocnice Bohnice v Praze 8, Ústavní 91, 181 00 Praha 8
Idea a smysl akce
Akce bude zejména pro veřejnost reprezentovat všechna veteránská sdružení v ČR a bohatý klubový život v nich. Představí také restaurátorská řemesla a další aktivity spojené s veteránismem. Akce zároveň slavnostně otevře veteránskou sezónu 2018.

Časový program
7.00 – 8.30 Příjezdy účastníků
- cca 50 vozidel do jízdy pravidelnosti
- cca 120–150 vozidel statická výstava
9:00 – 18:00 Areál otevřen pro veřejnost
I. Programová část
- stánky s ukázkami renovačních firem, řemesel, školských a učňovských prací
- předvedení motocyklů Hradní stráže
- defilé historických sanitek
- předvedení tříkolky Carla Benze
- Airstream Radiožurnálu ČRo s Lucií Výbornou, rozhovory
- moderátorem bude Petr Vichnar
11:00 Start do I. kola jízdy pravidelnosti. Trať v areálu dle itineráře.
Oběd
II. Programová část
- ukázky vojenské techniky
15:15 Start do II. kola jízdy pravidelnosti v areálu
15:30 - 17:30 Plynulý odjezd účastníků na jízdu Prahou
Akce sv. Kryštof – při výjezdu bude každému autu požehnáno na cestu na novou
sezónu. Řidiči z tohoto aktu dostanou fotografii.
18:00 Konec akce v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice
18.00. – 19.00 Příjezdy do Mercedes Fórum
19.45 Galavečer v Mercedes Fórum. Bodem programu bude i vyhlášení výsledků v jízdě pravidelnosti a soutěži elegance.

Přihlašování účastníků
Vzhledem k omezené kapacitě vozidel pro účast v areálu Psychiatrické nemocnici Bohnice se organizátoři budou primárně snažit vytvořit zastoupení jednotlivých sdružení spravedlivě, přiměřeně k velikosti sdružení a zároveň solidárně k menším sdružením.
Přihlašované vozidlo musí splňovat status historického vozidla.
Účastníci se registrují prostřednictvím internetového formuláře na stránkách
www.fkhv.cz/grand-veteran/prihlaska.
Řidiči vozidel, která pojedou jízdu pravidelnosti, mají garantovánu účast na závěrečném galavečeru (omezená kapacita cca 300 míst), na kterém proběhne závěrečné vyhlášení vítězů.
Majitelé vozů zašlou při přihlašování fotografii vozidla v minimálním rozlišení 300 dpi (kvůli tisku katalogu).
Přihlášky je možné zasílat do 5. 3. 2018. Výběr vozidel pro oba typy účastí bude proveden organizačním týmem, vč. koordinátorů. k datu 6. 3. 2018. Následně bude zájemci zaslána informace o jeho přijetí či nepřijetí na akci.
Účastnický poplatek musí být následně zaplacen nejpozději do data uvedeného na zaslané faktuře, jinak bude místo nabídnuto jiným zájemcům.

Prezentace sdružení a majitelů
Na výstavní ploše budou vytvořeny jasné prostory pro jednotlivá sdružení. Ta budou identifikována standardizovaným stojanem s tabulí a informací o sdružení.
Vozidla obdrží startovní čísla Grand Veteran, která budou obsahovat informaci, ze kterého sdružení vozidlo pochází, resp. klubu, značka a typ, rok výroby, popř. další technické informace o vozidle.
Sdružení i majitelé vozidel mohou po dohodě se svým koordinátorem a organizačním týmem přiměřeně rozšiřovat propagaci - (např. další roll-upy, stolečky a stojánky s propagačními materiály atp.).
Všechna zúčastněná sdružení a majitelé budou následně prezentována v postprodukčním dokumentu.

Poplatky za účast
Výstava
• auto + řidič = 300 Kč
• + každý spolujezdec = 200 Kč/osoba